»Razlike izvirajo iz naslova lokalnega odziva na epidemijo in posledic epidemije v posameznih članicah ter lokalnih začasnih bazičnih učinkov, kot je znižanje DDV-ja v Nemčiji.«
»Zadnji podatki Statističnega urada RS kažejo na to, da je bila raba električne energije v gospodinjstvih v prvi polovici 2020 večja kot leto prej, kar je neposredna posledica epidemije covid-19.«
»Razlike pa tičijo v obsegu razumevanja delovanja lokalne politike ter v načinu komunikacije med obema stranema.«
»V prvem valu smo bili zaradi širjenja virusa nesorazmerno bolj zaskrbljeni kot v drugem valu.«
»V Sloveniji smo namreč prešli v fazo epidemije, kjer se bolezen širi med ljudmi in ne več od ljudi, ki so pripotovali in bolezen razširili v svojem lokalnem okolju.«
»Slovenske izkušnje pa so, da se da epidemijo obvladovati lokalno, po občinah, po regijah, ljudje, ki se poznajo, pazijo, da prenosov ni. S tega vidika je regionalni pristop uspešen.«
»Nekateri ljudje smo odgovorno pristopili k epidemiji in se cepili. Z nekim minimalnim tveganjem, ampak vendarle. Potem so pa tu drugi, ki se niso cepili, uživajo pa vse ugodnosti.«
»Razumel sem, da je to leto in pol covida pustilo svoje sledove, da obstaja velika potreba po tem, da se pogovarjamo, hkrati pa je ta odsotnost leta in pol dialoga mogoče izostrila nekatere razlike, ki so v naših pogledih, kar me navaja na to, da je razgovor in dialog toliko bolj pomemben.«
»Švedska in Danska še nista na isti ravni.«
»Ne le termalne vode, temveč vse vode ter predvsem gozdni prostor in pozitivni vplivi na domače in tuje obiskovalce so sedanje in prihodnje najbolj zaželene mikrodestinacije obiska. Vse to bo treba izpeljati v sozvočju z interesi varovanja narave, lokalnega prebivalstva, obiskovalcev in potreb za razvoj turizma.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju